Wyłączny przedstawiciel firmy LASKI.CZ
71 352 73 55
liwex@liwex.com.pl

Odkurzacz spalinowy VD 500

Odkurzacz spalinowy model VD 500 to urządzenie przeznaczone do prac wykonywanych na dużych terenach tj. parki, duże ogrody, cmentarze, parkingi, osiedla. Odkurzacze spalinowe serii VD 500 przeznaczone są do profesjonalnego i szybkiego zbierania liści i trawy oraz ich załadunku na środek transportu. Ogromną zaletą modeli VD 500 jest bardzo szybka, a jednocześnie dokładna praca.

Odkurzacze spalinowe VD 500 charakteryzuje solidna konstrukcja co zapewnia długą żywotność maszyny i możliwość pracy nawet w bardzo trudnych warunkach. Urządzenie umocowane na stałe na przyczepie jednoosiowej. Za pomocą rury o średnicy 220mm i długości 6m (w standardzie) odkurzacz zbiera żądany (odpowiednio przygotowany - zdmuchany) materiał, powodując jednocześnie jego częściowe rozdrobnienie przez solidne, metalowe łopatki wirnika. Umieszczony na wylocie deflektor pozwala na zmianę kierunku wysypywanego materiału i jego lepsze rozmieszczenie na środku transportu.

Przyczepa na której zamontowany jest odkurzacz do liści posiada homologację i dostarczana jest do klienta jako zarejestrowana oraz ubezpieczona. W standardowym wykonaniu do napędu odkurzacza zastosowano doskonałe amerykańskie silniki spalinowe firmy KOHLER o mocy 25KM (rozruch elektryczny). Do urządzenia dołączona jest odporna na ścieranie rura ssąca PUR o długości 6m. Na zamówienie możemy dostarczyć rury dłuższe, można też łączyć dwie rury 6 m za pomocą złączki. Ten typ odkurzacza spalinowego posiada nieduże gabaryty co ułatwia jego przechowywanie.

UWAGA!! Atutem maszyny jest DMC nie przekraczające 750 kg, co pozwala na ciągnięcie przyczepy za pojazdem z DMC do 3,5 tony przy kategorii B.

 

ZALETY SSAWY VD 500:

- przeznaczona do pracy na dużych terenach jak osiedla, ulice, parki, cmentarze

- urządzenie na przyczepie jednoosiowej o DMC 750KG

- rura 220mm o długości 6m

- wysokiej jakości rura odporna na ścieranie i niskie temperatury

 

 

PARAMETRY TECHNICZNE

                                                               Odkurzacz spalinowy do liści VD 500
Długość 2240 mm
Szerokość 1560 mm
Wysokość 2350 mm
Waga 390 kg
Długość rury ssącej  6 m
Średnica rury ssącej 220 mm
Typ silnika KOHLER CH 740
Moc silnika 25 KM
Kierunek wyrzucania urobku na holujący środek transportu
Średnica wirnika 440 mm
Ilość łopatek wirnika 6 szt.
Obroty wentylatora 3000 obr/min
Prędkość przepływu powietrza- wydajność 108m³/min
Typ paliwa Benzyna bezołowiowa 95
Pojemność zbiornika paliwa 16 l.
Pojemność oleju silnikowego 1,9 l 
Rozruch Elektryczny