Wyłączny przedstawiciel firmy LASKI.CZ
71 352 73 55
liwex@liwex.com.pl

Koparka łańcuchowa LASKI TR 50

Koparka do nawodnień TR 50 - Trencher przeznaczony do wykonywania rowków przy systemach nawadniających. Z powodzeniem może być też wykorzystane do kopania rowków w innych celach (np. do przyłączy telekomunikacyjnych). Tego rodzaju koparka do nawodnień, znajduje szczególne zastosowananie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wprowadzenia sprzętu o większym gabarycie, a także kiedy zależy nam na możliwie najmniejszym uszkodzeniu nawierzchni w miejscu kopania (np. w ogrodach już zagospodarowanych).             

Koparka TR50 może posiadać ramię 50cm lub 60cm w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. W pierwszej wersji wykonuje rowek o głębokości do 45cm, wersja z 60cm ramieniem - do 60cm głębokości.  Koparka dostępna jest w dwóch wersjach silnikowych - Honda 5,5KM lub Kohler 7KM.

Prędkość kopania trenchera wynosi około 60 mb na godzinę. Powstały podczas pracy maszyny rowek ma szerokość 10 cm (w przypadku zamontowania innych uchwytów do grotów kopiących rowek może mieć 12 cm szerokości). Wybrana ziemia jest wysypywana poprzez ślimak na jedną stronę wykopu. Jednostronne odkładanie wybranej ziemi ułatwia zasypanie wykopu. Rowek posiada gładkie ścianki, a jego głębokość można regulować stopniowo ( 4 stopnie), zmieniając pochylenie ramienia roboczego. Na dnie rowka pozostaje niewielka warstwa wzruszonej ziemi, która może stanowić gotowy podkład pod rury. Łańcuch roboczy posiada uchwyty z samo ostrzącymi się grotami o dużej odporności na ścieranie.

Koparka do nawodnień TR 50 wyposażona jest w sprzęgło przeciążeniowe, które w sytuacji napotkania niespodziewanych przeszkód, błyskawicznie wyłącza napęd maszyny. Konstrukcja trenchera, moc silnika i sposób rozłożenia sił pozwalają każdemu użytkownikowi na jego łatwą obsługę. Do obsługi maszyny wystarczy jedna osoba. 

 

 ZALETY KOPARKI TR50

·        - Powstaje rowek o równej szerkości i głębokości przy minimalnym uszkodzeniu powierzchni kopania

·      - 4 stopniowy system regulacji poziomu głębokości wykonywanego rowka

·        - Głębokość kopania do 45cm/ 60 cm

·        - Niska masa maszyny

·        - Łatwa w obsłudze

·        - Wydajna - około 60 mb/godzinę

·         -Posiada samoostrzące groty

 

PARAMETRY TECHNICZNE

Koparka do nawodnień  TR 50
Długość 1 560 mm
Szerokość 700 mm
Wysokość  800 mm
Waga 135 kg
Szerokość rowka 10 cm lub 12 cm
Głębokość kopania 45 cm lub 60 cm( w zależności od ramienia)
Ilość grotów 21 sztuk lub 27 sztuk
Silnik  KOHLER CH 270 HONDA GX 200
Moc silnika 7 KM  5,5 KM
Pojemność paliwa 3,6 l 3,6 l
Typ paliwa Benzyna bezołowiowa 95
Pojemność oleju 0,6 l 
Rozruch Ręczny